UFKA YOLCULUK KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ ANTALYA VE TÜM TÜRKİYE’DE

        Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 6 Tanıtım faaliyetleri kapsamında Antalya’nın 4 farklı noktasında kitap okuma seferberliği yaparak farkındalık oluşturmaya çalıştı.

         Alanya ilçesi dâhil olmak üzere, Karaalioğlu Parkı Antalya Büyükşehir Belediyesi Nikah Salonu önü, Şarampol Kapalı yol Havuzbaşı ve Akdeniz Üniversitesi Olbia Çarşısı’nda gerçekleştirilen Oku – Öğren – Anla – Yaşa sloganıyla gerçekleştirilen “Birlikte Okuma Etkinliği”nde Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü konulu yarışmanın kitabı okundu. Kitabı olmayanların standlardan temin ettikleri ve kendi yaş kategorilerine uygun olarak merhum Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan Hocaefendi’nin akıcı ve her yaşa hitap eden anlaşılır bir dille kaleme aldığı makalelerden derlenen “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” adlı eseri bu sene farklı etkinliklerle yarışmacı ve takipçileriyle buluşuyor.

          Geçtiğimiz sene Kur’an-ı Kerim Meali konulu Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları 5’te, yarışmaya yapılan başvuru Antalya genelinde 29 bin, Türkiye çapında ise yarım milyon sayısını geçti.

          6’ncısı gerçekleştirilecek yarışma için bu sene farklı olarak, 6-10 yaş arası A kategorisinde yarışacak küçük yarışmacılar için hazırlanan kitapta, ilgilerini yüksek tutabilmek için görsellere ağırlık verildi.