Arkadaşlık “Pekey” Demekle Kaimdir, Aile Mesire Buluşma Programı

“PEKEY Kardeşim” temalı AKÇED Yaşam Derneği Geleneksel Mesire Buluşma Programı; Akdeniz Dinamik Gençlik Sporu Kulübü, Antalya Hanımlar Derneği ve Tulu Radyo işbirliği ile 8 Ekim 2023 Pazar günü Kepez Kent Ormanı yanı Kepez Macera Parkı’nda gerçekleştirildi.

Sabah 09.30 itibariyle sabah kahvaltısı, tanışma ve çeşitli ikramlarla başlayan program; Öğle yemeği ve Öğle Namazı akabinde Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Anabilim Dalı Öğr. Gör. Kurra Hafız Süleyman Aykut’un Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi YALÇINKAYA ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasin PİŞGİN’in konuşmaları ile devam etti.

Ardından Evet-Hayır Yarışması, Çuval Yarışı, Yoğurt Yeme Yarışı, Halat Çekme Yarışı ve Takunya Üzerinde Yürüme Yarışı gibi geleneksel yarışmalar ve eğlence etkinlikleriyle süren program, AKÇED Yaşam Derneği adına katılımcılara, konuşmacılara ve yarışmalarda derece yapanlara ÇEKÜD Fidan Sertifikalarının takdim edilmesiyle sona erdi.

Özel Envar Eğitim Kurumları, Enerji Koleji ve Özel Bilim Çocuk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla gerçekleşen programda; Isparta Gülistan Derneği, Burdur AKÇED, Fethiye AKÇEV, Alanya Vefakar Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Alanya Vefa-Der, Korkuteli AKÇED, Elmalı AKÇED yöneticileri ve gönüllüleri ile Serik, Manavgat, Kumluca ve Finike ilçelerinden de katılımcılar yer aldı.

AKÇED Yaşam Derneği olarak tüm destek verenlere, konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür ediyor, bir sonraki programda tekrar bir arada olmayı temenni ediyoruz.