UFKA YOLCULUK-5 ANTALYA ÖDÜL GECESİ

IMG_20170501_123914

          Türkiye’nin 81 ilinde aynı anda gerçekleştirilen ve bu yıl “Yola Çıkmak İsteyene Yol Açık” sloganı ve Kur’anı Kerim Meali konusuyla yola çıkılan, Antalya İl Koordinasyonunu Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübünün üstlendiği, Proje ortaklığını Antalya Ahlak Kültür Çevre ve Eğitim Derneği ve Antalya Hanımlar Derneğinin paylaştığı, Türkiye’nin ve Antalya’mızın en büyük sivil yarışma organizasyonunun Antalya final gecesi yoğun bir katılım ve coşku ile 30 Nisan 2017 Pazar günü Saat: 20.30 da Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

         H. Mehmet Gebizli Eğitim Merkezi Müdürü Hafız Mustafa Kemal Önder’in güzel Kur’anı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmalarını ise Akdeniz Dinamik Gençlik Spor Kulübü Başkanı Adem Aydın ve Antalya Ahlak Kültür Çevre ve Eğitim Derneği Başkanı İbrahim Ceylan yaptı.

           Başarı ile icra edilen Ödül Gecesinde, Trt Ankara Radyosu Ses sanatçısı Ömer Faruk Güney ve ekibinin muhteşem konseri ve ödül töreni başından sonuna izleyiciler tarafından ilgi ve heyecan ile izlendi. Konser sonunda Ömer Faruk Güney tarafından seslendirilen Annem eserinde ise izleyicilerin duygusal anlar yaşadığı görüldü.

             Programda dereceye girenlere ödülleri, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Akparti İl Başkanı Rıza Sümer, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Kocagöz, Mehmet Karabacak, Muhammed Özdemirci, Erhan Baydur, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ahmet Ögke, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Kepez İlçe M.E.M Yard. Muhsin Bozdağ, Alaaddin Keykubat Üniv. Rektör Yard. Fatih Gültekin tarafından takdim edildi. Bununla Birlikte Yarışma destekçileri olan Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Antalya İl Müftülüğü, Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanlığı ve Kepez Belediye Başkanlığına plaket takdimleri yapıldı.

              Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışmaları bu yıl Antalya da 19 İlçede, 114 okulda, 1023 sınıfta, 4 ceza evinde, 1453 gönüllü gözetmen, 40 kurye ekibi ve 30.000 sınav başvurusu ile gerçekleştirilirken, Ufka Yolculuk Antalya İl Komisyonu Başkanı Adem Aydın sonuç değerlendirmesinde, Yarışmasından, Ödül gecesine, Sponsorundan, Kitap taşıyıcısına, yaklaşık 2000 gönüllünün 6 aylık emeğinin de bu sorunsuz ve her ayrıntısı düşünülmüş Final Gecesinde ödüllendirilmiş olduğunu belirtti.