UFKA YOLCULUK – 7 ÖDÜL GECESİNE DAVET

Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından uluslararası çapta düzenlenen ve önceki yıllarda Meal, Hadis, Siyer konuları ile İslam’ın temelini anlamayı amaçlayan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 7. si bu yıl “Güzel Ahlâk” konusu ile 17 Şubat 2019 tarihinde online sınav, 17 Mart 2019 tarihinde ise yazılı sınav olmak üzere 2 aşamada gerçekleştirildi.

“Hayırlınız, ahlâkı güzel olanınızdır.” (Hadis-i Şerif)

Yarışma sonucunda bu sene dereceye girenler ödüllerini, 28 Nisan 2019 Pazar günü Saat: 16.00 da Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde yapılacak büyük Ödül Gecesinde alacak. Her yıl olduğu gibi yoğun ilgi ve katılım beklenen ödül gecesinin bu seneki tasavvuf musikisi konseri, Sanatçı Yusuf Karagöz tarafından, Kur’an’ı Kerim tilaveti ise Antalya İmamhatip Liseler Arası Kur’an-ı Kerim Okuma 1. si Efruzcan Salih Bıyık tarafından gerçekleştirilecek. Ödül gecesi öncesinde saat 14:00 – 16:00 arası Erdem Bayazıt Kültür Merkezi yanında Yöresel Lezzetler ve Uçurtma Şenliği olacaktır.

İlimizde yaklaşık 1.500 gönüllünün yaklaşık 6 aylık emekleri ile gerçekleştirilen Ufka Yolculuk Yarışmaları İl Komisyonu Başkanı Adem Aydın, bu güzel gecede tüm halkımızı aramızda görmek bizim için onur ve şereftir diyerek tüm halkımızı davet etti.