PROF. DR. EBUBEKİR SOFUOĞLU KONFERANSI

Akdeniz Üniversitesi Kritik Analitik Düşünme Topluluğu tarafından düzenlenen, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “13 Kasım 1918 den 15 Temmuz 2016 ya Gidişata Yön Vermek İsteyen Sistem ve Organizasyonlar” adlı konferans, Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda, 24 Nisan 2018 Salı günü gerçekleştirildi. 

Topluluk Akademik danışmanı Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal’ın açılış konuşması ile başlayan konferansa üniversite öğrencilerinin ve vatandaşların ilgisi yoğundu.

İlmin ve bilginin günümüzdeki önemini ve toplum ile toplumun aydın kesiminin ilim yerine bilimcilik akımına kapıldığını bu sebeple esas dünya gidişatına yön vermeye çalışan batı ve kurduğu sözde barışçıl örgütlerin esas maksatlarının anlaşılamadığı, doğru ve mutlak bilginin kaynağının batı olduğu ön yargısından kurtularak özümüze dönmemiz gerektiği savı ile konuşmasına başlayan Prof. Sofuoğlu, barışçıl gibi görünen dünya örgütlerinin, 13 Kasım 1918 İstanbul işgali kırılma noktası ile 15 Temmuz 2016 kırılma noktaları arasında, gerek ülkemizdeki müdahalelere verdiği destek gerek dünya gidişatına yaptığı ölümcül yönlendirmeleri gözler önüne serdi.

Program sonunda sevenleri ile fotoğraf çektiren Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğluna plaketini, Antalya Ahlak Kültür Çevre ve Eğitim Derneği Yön. Kur. Başkanı İbrahim Ceylan takdim etti.