ANTALYA’DA FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ

ANTALYA ve 81 ilde aynı anda fidan dikme rekor denemesi!

 ÇEKUD’un “Köklerimiz Bu Topraklarda Projesi” kapsamında tüm illerde

ve birçok ülkede aynı anda fidan ve tohumlar toprakla buluştu.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD), 7 Nisan 2019 Pazar günü saatler 13.00’ü gösterdiğinde 81 ilde ve dünyanın farklı noktalarında eş zamanlı olarak fidan ve tohum dikim etkinliği düzenlendi. Doğanın korunması ve çevreyle ilgili kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla “Köklerimiz Bu Topraklarda” mottosuyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında 81 il merkezinde aynı anda fidan dikme rekor denemesi de yapıldı.

7 Nisan 2019 Pazar günü saat 13.00’te Türkiye’nin 81 ilinin tamamında, büyük ilçelerde ve ÇEKUD’un yurt dışı temsilciliklerinin katkısıyla dünyanın farklı şehirlerinde aynı anda tohumlar ve fidanlar toprakla buluştu. Etkinlik kapsamında toplam 100 binden fazla fidan ve tohum dikildi.

Fidan Dikim etkinliğinin Antalya ayağı ise, Antalya Ahlak Kültür Çevre ve  Eğitim Derneği desteği ile tüm Türkiyede olduğu gibi 7 Nisan 2019 Pazar günü 13.00 da, antalyanın güzide okullarından, Amine Hatun Kız İmam Hatip Lisesi, Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi, Prof. Dr. Raşit Küçük Anadolu İmam Hatip Lisesi okullarında büyük bir coşku ve katılım ile gerçekleştirildi. Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği Antalya İl Temsilcisi Süleyman Ceylan ise her yıl 100 lerce fidanın toprakla buluştuğu bu tür faaliyetlerin gelecek yıllarda da büyüyerek devam edeceğini ve bu alanda farkındalık çabalarımızın devam edeceğini bildirdi.