AKÇED AİLE EĞİTİM VE DİNLENME PROGRAMI

       Antalya Ahlak Kültür Çevre ve Eğitim Derneği (AKÇED) tarafından, 30 Mart – 01 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya İli, Alanya İlçesine bağlı Konaklı Beldesinde yer alan Elvin Delüx Otelde, “İslam Birliği ve Kardeşliği” Temalı Aile Eğitim ve Dinlenme Programı organize edildi.

30 Mart 2018 Cuma günü Kurra Hafız Süleyman Aykut beyin Kuran Tilaveti ve AKÇED Yön. Kur. Başkanı İbrahim Ceylan’ın açılış konuşması ile başlayan programda Kurra Hafız Süleyman Aykut,  programın anlam ve önemine binaen Müslümanların kardeşliği konusunu içeren Hucurat Suresi 6-10 ayetlerini okudu.

       “SAĞDUYULU İTTİFAK ÇAĞRISI – İSLAM BİRLİĞİ” konulu sunumu ile Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Doç. Dr. Doğan Kaplan, “İSLAMDA KARDEŞLİĞİN ÖNEMİ” konulu sunumu ile Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Yard. Doç. Dr. Yasin Pişgin ve “İYİLERLE, BİRLİKTE, SEVGİYLE” konulu sunumu ile İlahiyatçı Yahya ÖZKUL, Müslümanların kardeşliğinin, birliğinin ve beraberliğinin önemini vurgulamaya çalıştılar. İlgiyle dinlenen sunumlar ve kıymetli hocalara verilen plaketlere müteakip Yunus Çukurkaya beyin tasavvuf Musikisi dinletisi ile son bulan programın sonunda çekilişle üç kişiye 8 ciltlik Riyazüs Salihin hadis tercümesi kitapları hediye edildi. Programın Pazar günü bölümünde ise “DOSTUN EVİ GÖNÜLLERDİR” konulu sunumu ile Tuğba Gürel Hanım efendi bayanlara yönelik seminer gerçekleştirdi.

“İslam’da Kardeşliğin Önemi”, “İyilerle, Birlikte, Sevgiyle”, “İslam Birliği” gibi konuların işlendiği ve bu sene 1. Si düzenlenen organizasyona katılım ve ilgi yoğundu. 77 si on iki yaş altı çocuk olmak üzere toplamda 242 katılımcının memnuniyeti ile birbirinden kıymetli akademisyen ve eğitimciler tarafından verilen konferanslar, renkli etkinlikler ve sohbetler ile tamamlanan program 2 gece 3 gün sürdü.